Krzesełko do karmienia – jak wybrać? Podpowiadamy

Krzesełko do karmienia to nieodłączny element wyprawki niemowlaka, który pozwala na bezpieczne i wygodne karmienie dziecka. Dostępne na rynku modele różnią się nie tylko wyglądem, ale także funkcjonalnością. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, aby wybrać najlepsze krzesełko do karmienia dla naszego maluszka? Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz poniżej.

Kiedy dziecko może siedzieć w krzesełku?

Krzesełko do karmienia jest przeznaczone dla dzieci, które już potrafią utrzymać głowę samodzielnie oraz siedzieć bez wsparcia. Zazwyczaj dzieje się to między 4. a 6. miesiącem życia, ale warto obserwować swoje dziecko i dopiero wtedy zdecydować o zakupie krzesełka. Przed tą datą najlepiej karmić dziecko w foteliku lub na kolanach.

Czy pasy bezpieczeństwa są konieczne w krzesełku do karmienia?

Pasy bezpieczeństwa to bardzo ważny element krzesełka do karmienia. Zapewniają one dziecku stabilność i bezpieczeństwo podczas karmienia. Powinny być łatwe w użyciu, ale jednocześnie nie dać się odblokować dziecku. Najlepsze modele krzesełek mają 5-punktowe pasy, które zapobiegają wypadnięciu dziecka z krzesełka.

krzeselko do karmienia

Taca przy krzesełku do karmienia

Taca to niezbędny element krzesełka do karmienia. Umożliwia ona podanie dziecku posiłku bezpośrednio z niej lub umieszczenie na niej kubka, czy też innych akcesoriów do serwowania jedzenia. Warto zwrócić uwagę na to, czy taca jest łatwa w czyszczeniu oraz czy posiada specjalne uchwyty na kubek czy butelkę.

Wysokość krzesełka do karmienia – ma znaczenie!

Wysokość krzesełka do karmienia to bardzo ważny aspekt, który należy wziąć pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu. Wysokość krzesełka ma wpływ na wygodę zarówno dziecka, jak i rodzica. Przede wszystkim krzesełko powinno być odpowiednio wysokie, aby umożliwić wygodne karmienie. Zbyt niskie krzesełko może powodować bóle pleców oraz napięcie mięśni u rodzica. Z kolei zbyt wysokie krzesełko może sprawić, że karmienie będzie trudne i męczące dla dziecka, a także zwiększy ryzyko wypadnięcia z krzesełka. Wysokość krzesełka powinna być dopasowana do wysokości stołu lub blatu kuchennego, przy którym zamierzamy karmić dziecko. A jeśli istnieje taka możliwość, kup regulowane krzesełko. Wówczas bez trudu dopasujesz je do indywidualnych potrzeb.

krzeselko do karmienia2

Podsumowując, wybierając krzesełko do karmienia, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Należy wybrać model odpowiedni do wieku dziecka oraz posiadać odpowiednie pasy bezpieczeństwa. Taca również powinna być łatwa w czyszczeniu oraz mieć specjalne uchwyty na kubek lub butelkę. Pamiętajmy, że wybierając krzesełko do karmienia, stawiamy na wygodę i bezpieczeństwo naszego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *