Zakupy przed narodzinami dziecka – przygotuj wyprawkę!

Kompletowanie wyprawki dla dziecka to nie tylko emocjonujące, ale i strategiczne zadanie dla przyszłych rodziców. Niezależnie od tego, czy spodziewacie się pierwszego czy kolejnego dziecka, lista rzeczy, które trzeba kupić może przyprawić o zawrót głowy. W tym artykule przedstawimy podstawowe rzeczy, które powinny znaleźć się na liście wyprawki dla noworodka.

Łóżeczko

Łóżeczko to jedna z pierwszych rzeczy, jakie powinniśmy kupić dla dziecka. Dostępne są różne modele, w tym łóżeczka na kółkach, łóżeczka z przewijakiem, łóżeczka z dodatkową szufladą czy łóżeczka z funkcją kołyski. Kupując łóżeczko, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz bezpieczeństwo.

łóżeczko1

 

Przewijak

Przewijak to niezbędna rzecz dla każdego noworodka. Dzięki niemu przewijanie dziecka będzie łatwiejsze i bardziej komfortowe zarówno dla nas, jak i dla dziecka. Przewijak może być zintegrowany z łóżeczkiem lub kupowany oddzielnie. Ten przenośny sprawdzi się bardzo dobrze, ponieważ doświadczony rodzic wie, że przewinąć malucha czasem trzeba także na kanapie, czy we własnym sypialnianym łóżku.

Pościel

Skoro zaczęliśmy od łóżeczka, to jako drugą musimy wymienić pościel. Jest to kolejna ważna rzecz, którą trzeba kupić dla dziecka. Dostępne są różne modele, w tym pościel z bawełny, flaneli, satyny czy z mikrofibry. Przy wyborze pościeli warto zwrócić uwagę na jej jakość oraz na to, aby była odpowiednio dopasowana do rozmiaru łóżeczka.

Wózek

Tak samo jak podstawą jest łóżeczko, tak i ciężko sobie wyobrazić maluszka bez własnego wózka. To przecież w nim wyjdzie on na pierwszy spacer i zacznie poznawać otaczający go świat. Wybór właściwego wózka nie jest prostą sprawą i warto poświęcić na niego więcej czasu.

dziecko w wózku

Body i śpioszki

Body i śpioszki to niezbędne elementy garderoby dla noworodka. Dostępne są różne rozmiary, kolory oraz wzory, dlatego warto zadbać o ich odpowiedni wybór. Warto również pamiętać, że w okresie letnim potrzebujemy lżejszych materiałów, a zimą cieplejszych.

bobasek

Przybory higieniczne

Przybory higieniczne to kolejna ważna rzecz, którą musimy kupić dla dziecka. Na pierwszym miejscu tej listy z całą pewnością należy umieścić pieluszki, czy to jedno, czy tez wielorazowe. W skład zestawu zazwyczaj wchodzą również: patyczki higieniczne, gaziki, chusteczki nawilżane, krem ochronny na odparzenia, termometr, nożyczki do paznokci, grzebień. Warto pamiętać, aby wybierać produkty odpowiednie dla delikatnej skóry dziecka.

Akcesoria dla mamy

Akcesoria dla mamy to ważne elementy, które powinny znaleźć się na liście zakupów. W skład zestawu zazwyczaj wchodzą: poduszka do karmienia, laktator ręczny lub elektryczny, wkładki laktacyjne, kosmetyki do pielęgnacji skóry, która tak wiele przeszła podczas ciąży, a także różne inne „nieprzymusowe” akcesoria.

Warto zaznaczyć, że wymieniliśmy tutaj jedynie najważniejsze rzeczy, które należy zakupić jeszcze przed narodzinami dziecka lub szybko po pojawieniu się go na świecie. Nie zmienia to jednak faktu, że ta lista może być znacznie dłuższa, zwłaszcza jeśli jesteście już doświadczonymi rodzicami i wiecie co jeszcze może się Wam przydać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *