Wózek dziecięcy 3w1 i 2w1 – różnice i cechy charakterystyczne

Zanim narodzi się dziecko, a także podczas pierwszych miesięcy jego życia, rodzice muszą dokonać wielu zakupów. Jeden z nich potrafi przysporzyć o niemały ból głowy. Mowa tutaj o zakupie wózka, który będzie użytkowany przez maluszka. Na rynku dostępnych jest wiele modeli. Z jednej strony szeroki wybór cieszy, ale z drugiej może nieco przytłaczać. Dlatego też postanowiliśmy ułatwić przyszłym rodzicom podjęcie decyzji. W tym artykule zawarliśmy najważniejsze informacje na temat popularnych rozwiązań, które znajdą oni w sklepach.

Kupując wózek dziecięcy, musimy dokładnie przemyśleć nasze potrzeby oraz styl życia. Wózek dziecięcy 3w1 i 2w1 to popularne opcje na rynku, które oferują różne funkcje i korzyści. Oto kilka informacji, które pomogą Ci zdecydować, który model będzie dla Ciebie najlepszy.

Wózek dziecięcy 3w1 – czyli?

Wózek dziecięcy 3w1 to model, który oferuje trzy tryby użytkowania: gondolę, fotelik samochodowy oraz spacerówkę. Z całą pewnością jest on odpowiedni dla rodziców, którzy cenią sobie wygodę i funkcjonalność. Zalety wózka 3w1 to:

 • Wielofunkcyjność – może służyć od urodzenia dziecka, aż do czasu, gdy dziecko zaczyna chodzić samodzielnie;
 • Mobilność – jest łatwy do manewrowania i poruszania się po różnych nawierzchniach;
 • Oszczędność miejsca – to jedno urządzenie, które może pełnić trzy różne funkcje, dzięki czemu nie musimy kupować oddzielnie fotelika samochodowego czy spacerówki;
 • Komfort i bezpieczeństwo – gondola oraz fotelik samochodowy zapewniają dziecku maksymalny komfort i bezpieczeństwo;

Wózek dziecięcy 2w1 – może taki?

Wózek dziecięcy 2w1 to model, który oferuje dwa tryby użytkowania: gondolę oraz spacerówkę. Będzie to idealny wybór dla rodziców, którzy cenią sobie prostotę oraz minimalizm. Zalety wózka 2w1 to:

 • Praktyczność – to proste rozwiązanie, które nie zajmuje wiele miejsca i jest łatwe w użytkowaniu;
 • Ekonomia – jest tańszą opcją niż wózek 3w1, dzięki czemu jest idealnym wyborem dla rodziców o ograniczonym budżecie;
 • Lekkość – zazwyczaj tego typu wózki mają zredukowaną masę, przez co manewrowanie nimi jest proste;

Jaki wózek wybrać 2w1 czy 3w1?

Na to pytanie niestety nie ma jednej odpowiedzi. Oba te rozwiązania są bowiem wygodne i zapewniają brak konieczności kupna kolejnego wózka po kilku miesiącach użytkowania. Mowa tutaj o przesadzeniu dziecka z gondoli do spacerówki. W przypadku wózków 3w1 dochodzi jeszcze fotelik samochodowy, ale z tym należy uważać. Fotelik musi być bowiem dobrze dopasowany nie tylko do maluszka, ale również do wymagań samochodu np. Isofix.

Niezależnie od tego, na który wariant decydują się rodzice, muszą pamiętać o sprawdzeniu kilku kwestii:

 • waga wózka;
 • zwrotność kół;
 • pompowane czy plastikowe koła;
 • regulacja oparcia;
 • pasy bezpieczeństwa;
 • zdejmowane do prania pokrowce;
 • długość i szerokość gondoli;
 • amortyzacja;

Te i wiele innych cech wózka będzie wpływało na jego funkcjonalność. Pamiętajcie, że innymi potrzebami rządzą się dzieci urodzone zimą, a innymi latem. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na wysokość temperatur i co za tym idzie charakter ubioru. Zimą w gondoli zmieścić się musi nie tylko maluszek w kombinezonie, ale również kocyk lub kołderka. Z kolei latem jedynie pieluszka. Dlatego też ważny jest rozmiar gondoli. A pasy bezpieczeństwa? Te warto sprawdzać w spacerówce oraz foteliku. Dziecko musi być bowiem odpowiednio zabezpieczone, zwłaszcza gdy staje się coraz bardziej ruchliwe.

Podsumowanie

Wózek dziecięcy 3w1 i 2w1 to różne modele, które oferują różne funkcje i korzyści. Wybór między nimi zależy od naszych potrzeb, stylu życia oraz budżetu. Wózek 3w1 oferuje większą wielofunkcyjność, mobilność, oszczędność miejsca oraz maksymalny komfort i bezpieczeństwo dla dziecka. Wózek 2w1 jest bardziej praktyczny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *